info@firatiskele.com.tr
0539 203 04 67

İskele Nasıl Kurulur
Güvenlikli İskele ana elemanları pano, başlangıç ayağı, ayar mili, yatay ve çapraz bağlantı, yürüme platformu, iskele içi merdiven, korkuluk ve duvar bağlantı elemanıdır. Sistemin genel prensibi her katta 50 ve 100 cm’de yatay bağlantı olması, her katta çift sıra yürüme platformu olması ve katlar arasında geçişin merdivenli platformlarla sağlanmasıdır.

İskele sistemini terazi de kurmak için alt ayar milleri kullanılır. İskele kurulumu, iskele panosu ve çelik kalasın sıra ile kurulması ile gerçekleşir.

İskele sistemi kurulacak olan bina cephesine bağlantı aparatı ile sabitlenir. Kurulacak olan Güvenlikli iskele sisteminin daha önceden talep edildiğinde projenize uygun olarak Fırat İskele Sistemleri tarafından kurumu ve sökümü yapılabilir. İskele sistemi kurulacak olan bina cephesine bağlantı aparatı ile sabitlenir. İskele sisteminin üretimi fabrikamızda otomatik gaz altı kaynak makineleri ile üretilip daha sonra galvaniz kaplanarak sonlandırılmaktadır.

Dikkat edilecekler;

* İskelelerin tasarımı, kurulması ve sökülmesi mutlaka uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.
* Düşmeye karşı koruyucu ekipmanları da içeren güvenli bir çalışma sistemi planlanmalı ve uygulanmalıdır.
* Bütün iskeleler cepheye güvenli bir şekilde bağlanmalı ve desteklenmelidir.
* Değişiklikler mutlaka uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.
* Tam olarak kurulmamış platformlarda çalışılmamalıdır.
* İskelelere taşıyabilecekleri kapasitelerin üzerinde yük yüklenilmemelidir. Üzerine konan yükleri taşıyabileceğinden emin olunmalıdır.
* Çalışma alanına ulaşabilmek için uygun merdiven ve basamakların bulunduğundan emin olunmalıdır.
* İskeleler düzenli periyotlarda kontrol edilmeli ve bir aksaklık bulunduğu takdirde düzeltilmelidir.